banner389

Balıkesir Üniversitesi’nde mısır hasadı yapıldı

Balıkesir Üniversitesi’nde mısır hasadı yapıldı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Üniversitesi’nde tarımsal ve hayvansal üretim faaliyetleri kapsamında Çağış Kampüsü içerisinde tarıma elverişli araziye ekilen dane mısırın hasadı tamamladı.

Balıkesir Üniversitesi Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen tarımsal üretim faaliyetleri kapsamında buğday, arpa ve silajlık mısırın ardından dane mısır hasadında 65 dekar alandan 76 ton ürün elde edildi.

2021 tarımsal üretim sezonu hakkında değerlendirmelerde bulunan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, üniversite olarak faaliyet gösterdikleri tüm alanlarda değer üretimini ön planda tuttuklarını ifade ederken, tarımsal ve hayvansal üretim faaliyetlerinde emeği geçenlere teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, 500 dekarın üzerinde bir alanda sürdürülen tarımsal üretim faaliyetlerine yeni dönemde de devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Azman da arpa ile başlayan 2021 hasat sezonunu dane mısır ile tamamlandıklarını ifade ederken, kendilerine verdiği destekleri için Rektör Prof. Dr. İlter Kuş’a teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326