banner668

Allianz Trade'in Global CEO'su Aylin Somersan Coqui oldu

- Allianz SE Yönetim Kurulu Üyesi Chris Townsend:- "Aylin Somersan Coqui'e yeni görevinde başarılar diliyoruz. Kendisinin varlık ve risk yönetimi ile sigorta alanındaki engin deneyiminin Allianz Trade'in büyüme ivmesini hızlandıracağına inanıyoruz"

Allianz Trade'in Global CEO'su Aylin Somersan Coqui oldu

İSTANBUL (AA) - Allianz Trade Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üst Yöneticiliği (CEO) görevine halihazırda Allianz SE'nin Grup Risk Başkanı olan Aylin Somersan Coqui atandı.

Allianz açıklamasına göre, Allianz Trade’de Clarisse Kopff’un görevden ayrılma kararının ardından Aylin Somersan Coqui, Allianz Trade'in CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev aldı.

Clarisse Kopff'un 30 Kasım 2022'den itibaren Allianz dışında yeni bir rol üstlenmeye karar vererek görevinden ayrılacağı bildirildi.

Açıklamada, atamayla ilgili görüşlerine yer verilen Allianz SE Yönetim Kurulu Üyesi Chris Townsend, "Aylin Somersan Coqui'e yeni görevinde başarılar diliyoruz. Kendisinin varlık ve risk yönetimi ile sigorta alanındaki engin deneyiminin Allianz Trade'in büyüme ivmesini hızlandıracağına inanıyoruz. Clarisse Kopff'a da bugüne kadar Allianz Trade’de ortaya koyduğu başarılı çalışmalar için teşekkür ediyor, kariyerinin bu yeni bölümünde kendisine başarılar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

-Aylin Somersan Coqui hakkında

Açıklamaya göre, Davidson College mezunu olan ve Harvard Business School'dan MBA derecesi alan 46 yaşındaki Aylin Somersan Coqui, kariyerine 1998'de Morgan Stanley'de finansal analist olarak başladı. 2002'de Allianz Grubu'na katılan Coqui, Allianz Global Investors ve PIMCO'da çeşitli görevlerde bulunduktan sonra grup içinde farklı uluslararası liderlik görevleri üstlendi.

Allianz Türkiye bünyesinde 2013-2015 arasında Finans Genel Müdür Yardımcısı ve 2016-2018 yılları arasında İcra Kurulu Başkanı olarak görev alan Somersan Coqui, 2019’da Allianz SE İnsan Kaynakları Başkanı ve 2019 – 2020 yıllarında Allianz Almanya AG'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Çalışma Direktörü görevlerini yürütmüştü. Somersan Coqui, 2020'den beri Allianz SE'de Grup Risk Başkanı olarak çalışıyordu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2022, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner667

banner612

banner327

banner666

banner613

banner516