Akbank Sanat'ta "Tasarım Fikir Kulübü" başlıyor

Akbank Sanat'ta

İSTANBUL (AA) - Akbank Sanat, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi iş birliğiyle, tasarım disiplininin Türkiye ve dünyadaki durumunu tartışmaya açan yeni söyleşi dizisi "Tasarım Fikir Kulübü"nü başlatıyor.

Akbank Sanat'tan yapılan açıklamaya göre, tasarımın, Türkiye'de bağımsız bir disiplin olarak özellikle endüstriyel tasarım, iletişim, iç mimarlık ve çevre tasarımı gibi alanlardaki varlığını sürdürme çabası ve sanat, teknoloji, gastronomi gibi diğer alanlarla ilişkisi, "Tasarım Fikir Kulübü" konuşmalarının odak noktasını oluşturuyor.

Türkiye'de alanında önde gelen fikir insanlarıyla etkileşimli bir formatta gerçekleştirilecek paneller içeren yeni söyleşi serisiyle, ülkedeki tasarım tartışmalarına yeni bir soluk getirilmesi hedefleniyor.

Tasarım Fikir Kulübünün Prof. Dr. Alpay Er'in moderatörlüğünü üstleneceği ilk etkinliği, Yeşim Demir, Prof. Dr. Özgen Osman Demirbaş ve Özlem Yalım'ın katılımıyla 30 Kasım'da Akbank Sanat Beyoğlu'nda düzenlenecek.

"Tasarım hayatın neresinde?" başlığıyla yapılacak söyleşide, izleyicilerden gelecek sorulara da yanıt verilerek etkileşimli bir tartışma formatı izlenecek.

Etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgi için "www.akbanksanat.com" adresi ziyaret edilebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner612

banner516

banner327

banner613

banner515

banner326