AK Parti’de ilçe yönetimleri tamamlanıyor

Birçok siyasi parti kongre süreçleri ile meşgul olurken, AK Parti ise yerel seçim hazırlıkları için son viraja girdi. AK Parti’de belediye başkan ya da meclis üyeliği aday adaylığı için istifa edecek ilçe yöneticileri için 25 Eylül Pazar son tarih.

AK Parti’de ilçe yönetimleri tamamlanıyor

SON HAZIRLIKLAR

AK Parti’de yerel seçim hazırlıkları kapsamında belediye başkan aday adaylığı için 5 ilçe başkanı istifa etti ve yeni başkanlar bir hafta içinde atandı. Yeni ilçe başkanlarının atanmasının ardından ilçe ve il yönetiminden belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için istifa edecek isimlere sıra geldi. İl Başkanı Şahin Talus, 25 Eylül Pazartesi gününe kadar ilçe yönetimlerini, 1 Ekim’e kadar ise il yönetimindeki istifaları alıp, yerine atamaları yapacaklarını belirtti.

12 İLÇEDE ÇALIŞMA BAŞLADI

Yerel seçim hazırlıklarını tüm teşkilatları tam bir şekilde başlamayı hedefleyen AK Parti’de ilçe başkanlarının ardından 12 ilçede belediye meclis üyeliği ya da belediye başkanlığı adaya adaylığı için istifa edecek ilçe yöneticileri ile görüşmeler başladı. İl Başkanı Şahin Talus tek tek ilçelere giderek burada istifa edecek isimlerle görüşüp, yedekten ilçe yönetimlerine gelecek isimlerin belirlenmesi çalışmasını yapıyor. İlçe başkanları ile birlikte yapılan çalışma 25 Eylül’de tamamlanacak.

İL YÖNETİCİLERİ İÇİN TARİH 1 EKİM

AK Parti İl Yönetiminde de aday adaylığı için istifalar bekleniyor. İl Başkanı Şahin Talus, ilçe yönetimlerindeki istifa ve atamaları tamamladıktan sonra il yönetiminden isimlerin istifalarını alacak. İl yönetiminden istifa sayısının yüksek olmayacağı ve en fazla 4 ismin istifasının söz konusu olacağı öğrenildi. İl yönetiminden istifa edecek isimler arasında ilçe belediye başkan aday adayı almayı planlayanlar olduğu da belirlendi. İl yöneticilerinin istifa ve atamaları 1 Ekim’de tamamlanacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner612

banner327

banner613

banner326