banner423

İzmir'de Çiğlili kadınlar peynir üretiyor

İzmir'de Çiğlili kadınlar peynir üretiyor

İzmir'de Çiğli Belediyesi, Tarım Eğitim Haftası'nın 176. yıl dönümü kapsamında kadınları üretime dahil etmek ve bütçelerine katkı sağlamak amacıyla Peynir Atölyesi eğitimi başlattı.İZMİR (İGFA) - İzmir'in Çiğli ilçesinde Tarım İl Müdürlüğü ve Flamingo Kadın Kooperatifi’nin katkılarıyla başlatılan eğitimlerin ilk dersi İl Tarım Koordinasyon Şube Müdürlüğünden Ziraat Teknikeri Nurcan Obut eşliğinde gerçekleştirildi.

Çiğli Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yeni binasının mutfağında düzenlenen eğitimlere Çiğlili kadınlar büyük ilgili gösterdi.

Başlatılan eğitimler hakkında değerlendirmelerde bulunan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Tarım Eğitim Haftası'nın 176. yıl dönümü dolayısıyla Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü öncülüğünde Peynir Atölyesi eğitimlerini başlattıklarını belirterek, "Kısa süre önce ekmek ve ayva reçeli üretimi de gerçekleştirmiştik. Amacımız kadınların sosyalleşmesi ve üretime dahil edilmesi. Eğitimlerin ardından kadınların bu ürünleri satıp aile bütçelerine katkı sağlamaları adına daha önce yaptığımız gibi üretici kadın pazarları kuracağız. Eğitimlerimize katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326