Son günlerde sosyal medyada ve siyaset arenasında Ak Parti cenahının yapılacak yerel seçimler öncesi can havliyle dillendirdiği söylem; ‘’İstanbul’u Kurtaracağız.’’

Hayrola bizim haberimiz yok da İstanbul işgal altına mı alındı ki kurtarıyorsunuz efendiler?

İstanbul’u Kurtaracaksanız eğer;

Bu vatana yıllarca hizmet eden, maaşından prim yatıran emeklilerinize gelince yok değdiniz ama ‘’Ensar olacağız’’ sevdanız ile ‘’Elli milyar dolar harcadık gerekirse bir elli milyar dolar daha harcarız ‘’ değdiniz ve harcadığınız İstanbul’un adeta kalbine bir bıçak gibi sapladığınız hiçbir kaydı olmayan sayısı milyonlardan fazla mültecilerden kurtarın.

İstanbul’u Kurtaracaksanız eğer;

-       Artık yol ortalarında alenen satılmaya başlanan, okulların duvarlarının dibinde şeker gibi satılan ve gençlerimizi her geçen gün esareti altına alan uyuşturucu satıcılarından, madde bağımlılığından kurtarın.

İstanbul’u Kurtaracaksanız eğer;

-       Neredeyse her gün sokak ortasında fütursuzca çatışan masum insanların yollardan geçerken canlarına mal olan çetelerden, mafyalardan ve suç örgütlerinden kurtarın.

İstanbul’u Kurtaracaksanız eğer;

-       Her gün sokak ortasında bir kadına şiddete uygulayan hatta bununla da yetinmeyip yol ortasın veya evlatlarının gözünün önünde canını alan şehir eşkıyalarından kurtarın.

İstanbul’u Kurtaracaksanız eğer;

-       25 yıldan fazla belediyesinde 22 yıldır ise merkezi idaresinde iktidar olduğunuz ülkede depremi sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesini kaybedince ve bir de deprem vergisi toplamaya gelince aklınıza getirdiğiniz, imar barışları ile yasal mezarlıklar haline getirdiğiniz kaçak ve depreme dayanıksız binalardan kurtarın.

İstanbul’u Kurtaracaksanız eğer;

-       22 yıllık iktidarınızın har vurup harman savuran, itibardan tasarruf olmaz diyerek düştüğünüz lüks ve şatafat düşkünlüğünüze dur demeyerek, akıldan ve bilimden uzak yönettiğiniz daha doğrusu yönetmediğiniz mahvettiğiniz ekonomimiz nedeni sefalete muhtaç ettiğiniz yazınsıcağında, kışın soğuğunda ve ayazında Halk Ekmek kuyruklarında eşinden dostundan utana sıkıla bekleyen bu milletin insanlarını bu sefalet ve rezalet kuyruklarından kurtarın.

Velhasıl kelam bu millete bir iyilik yapmak istiyorsanız hem İstanbul’u hem de tüm Türkiye’yi sizden kurtarmamıza müsaade edin olur mu?