Kuveyt Türk bankası kurulduğu 31 Mart 1989 tarihinden bu yana faizsiz finans alanında faaliyetlerini yürütmekte olup bankacılık işlemlerine devam etmektedir.
Resmi internet sitesinde:
 ‘’Türkiye’nin ve Avrupa’nın ‘En İyi İşvereni'
İnsan kaynakları süreçlerini “önce insan-önce çalışan” prensibiyle yürüten Kuveyt Türk, Great Place to Work Enstitüsü (GPTW) tarafından insan kaynakları alanında düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2022 Ödülleri’nde “5000+ Çalışan Sayısı” kategorisinde üst üste beşinci kez “Türkiye'nin En İyi İşvereni” seçilmiştir. Kuveyt Türk’ün bu ödüle layık görülmesinde İşveren Markası İyi ki şemsiyesi altında uygulanan yeni dönem kariyer yapısı Gelişim Mutfağı, Esnek Yan Haklar Uygulaması Sepetim, Önce Çalışan Meclisi gibi hayata geçirdiği birçok özgün insan kaynakları uygulaması etkili olmaktadır. 
Güçlü sermaye yapısı
Güçlü sermaye yapısı ve dinamik kurumsal yönetim anlayışıyla ön plana çıkan Kuveyt Türk’ün hisselerinin yüzde 62,24’ü Kuwait Finance House’a (KFH), yüzde 18,72’si Türkiye Cumhuriyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne, yüzde 9’u Kuveyt Devlet Sosyal Güvenlik Kuruluşu’na, yüzde 9’u İslâm Kalkınma Bankası’na, yüzde 1,04’lük kısmı ise gerçek ve tüzel kişilere aittir. Ana ortak KFH, fon büyüklüğü ve etkin uluslararası hizmet ağı sayesinde Kuveyt Türk’ün istikrarlı gelişiminin teminatıdır. ’denilmektedir. Bunlar çok cafcaflı ve yaldızlı sözler.
’ Devasa sermayesi ve devasa çalışanları var.
Bir okuyucum 2022 de telefonuna gelen mesajda 2000 TL lik alışverişi onayladınız mesajı ile şok oluyor.Mesajın detaylarına baktığında bir paravan şirketin kartından para çektiğini hemen anlıyor. Hemen banka yetkililerini başvurup benim alışveriş yapmamama rağmen benden 2000 TL çekildi bana bankanın yaptığı bu hatayı telafi edermisin dediğinde bir şok daha. Kendin çöz. Biz bir şey yapamayız. Bumu bankacılık.
Alel acele adliyeye girip suç duyurusunda bulunuyor.2 yıl sonra gelen ve geciken adalette de sonuç yok yaklaşık 10 kişinin ifadesi alınıyor. Post cihazı birinde pos onaylayan telefon başka birinde.YANİ ŞİRKETMİ YOKSA ÇETEMİ Hemen orda belli.ifadeye çağırılanların birkaçı Tekirdağ ilinde bazısı ankarada vs vs. Belliki ticaret dışında herşey var.Yanı savcı eğer çözmek maksadıyla olaya baksa bir çetenin ve paravan şirketin olduğunu görür. Ama sonuç tamamen hüsran. Kovuşturmaya gerek yok diye mahkeme kararı kapı gibi geliyor.
Şimdi banka yetkililerine soruyorum. Güvenliğiniz bu kadar güvenliksiz mi. üstelik mağdur, öğrenci. Siz öğrencileri mağdur etmek için mi varsınız. Bir özür dileme de bir telafi etme de mi yok. Ben ve ulaşabildiklerim banka bu hatasını telafi etmediği müddetçe banka(Kuveyt Türk )ile alışverişi bırakıyorum. Hadi Kuveyt Türk sayın yetkilileri icraat zamanı.
Mağdur okuyucuma geçmiş olsun. 
Bankaya da gereken hassasiyeti göstermesi dileklerimle..
Kalın sağlıcakla.